Tesla oficjalnie poinformowała, że zmienia strategię biznesową. Na całym świecie zlikwiduje „wiele showroomów” – salonów bez możliwości kupna auta – a pozostawi tylko centra serwisowe. Auta będzie można zamawiać wyłącznie przez internet. To stawia pod znakiem zapytania obecność salonu Tesli w Polsce.

Polski salon Tesli przekreślony? Powstanie tylko warsztat?

Jak zdradził Elon Musk, showroomy mają pozostać wyłącznie w najbardziej obleganych miejscach, a i one zamienią się w „Centra informacyjne Tesli”. Firma skłania się zatem do prowadzenia ograniczonej liczby butików – salonów w eksponowanych miejscach dużych miast – gdzie potencjalni klienci będą prawdopodobnie nakłaniani do zamawiania aut online.

Z informacji, które uzyskała redakcja www.elektrowoz.pl, wynika, że polska placówka firmy „jest już nawet widoczna w systemie” i wystartuje między drugą połową marca a kwietniem 2019 roku. Jednak po uwzględnieniu powyższych zapowiedzi, salon Tesli w Polsce staje pod znakiem zapytania. Na pewno wystartuje serwis, a miejscem do pooglądania aut będzie oddział w Tilburgu (Holandia) albo… internet.

> Salon Tesli w Polsce też nie powstanie – tylko warsztat?

Wszyscy, którzy obawiają zakupu auta w ciemno, powinni uspokoić się na wieść o nowych warunkach zwrotu samochodów: Teslę będzie można oddać w ciągu 7 dni przy przebiegu do 1 600 kilometrów (1 000 mil).  Oczywiście stwarza to ryzyko, że ludzie będą działać jak Jarosław Kuźniar: zabierać samochody na weekendową wycieczkę, a następnie je oddawać – firma jednak wyraźnie się z tym pogodziła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
|REKLAMA| |/REKLAMA|

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.