Jeden z hakerów o pseudonimie greentheonly znalazł w software Tesli nowy tryb pracy klimatyzacji. Oprócz możliwości ustawienia opcji „Utrzymuj Klimatyzację Włączoną” (ang. Keep Climate On) na „Wyłącz”, „Włącz” lub „Pies” w oprogramowaniu dostępna jest opcja „Party”.

Co może oznaczać „Party” w „Keep Climate On”?

Opcja „Utrzymuj Klimatyzację Włączoną” robi dokładnie to, co wynika z jej opisu: potrafi utrzymywać aktywną klimatyzację mimo wyłączenia samochodu i opuszczenia go przez właściciela. Jednak tryb Party to zupełna nowość, której nie widać w zwykłych Teslach. Do czego może służyć?

W jednym z twittów Elon Musk zapowiedział, że dodaje do Tesli Model S / 3 / X tryb „party & camper”. Dzięki niemu obieg powietrza, temperatura, sposób podświetlenia wnętrza, muzyka i inne elementy samochodu będą zasilane przez 48 godzin lub dłużej od momentu zaparkowania (źródło). Oczywiście wszystko za sprawą dużych baterii.

Według danych GUS polskie gospodarstwo domowe zużywało w 2015 roku średnio 2 173 kWh energii rocznie. Czyli 5,95 kWh dziennie. To oznacza, że bateria Tesli Model 3 o pojemności 75 kWh (pojemność użyteczna, netto) wystarczyłaby na niemal 2 tygodnie kempingu!

A gdyby odpoczynek trwał 10 dni, samochodowi spokojnie wystarczyłoby energii na dojechanie do pobliskiej stacji ładowania.

Zdjęcie otwierające: start SpaceX w 2002 roku. Elon Musk opisuje siebie jako „Tańczącą Maszynę” (c) Elon Musk

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x