Na jednej z kalifornijskich dróg zauważono jadącą Teslę Semi. W kabinie samochodu nie było natomiast widać kierowcy. Niektórzy internauci oburzyli się, że to niedozwolone i powinno być karalne, inni dostrzegli cień człowieka w tyle kabiny…

Tesla Semi na Autopilocie?

W elektrycznym ciągniku siodłowym Tesli, Semi, kierowca siedzi w środku kabiny i ma za sobą przed sobą dwa monitory po bokach, a za sobą – dwa miejsca lub kanapę dla pasażerów. Człowiek powinien być zatem widoczny w środku kabiny.

Tesla Semi dostrzeżona na kalifornijskiej drodze wyglądała tak, jakby za kierownicą nie było nikogo. Wpadające do kabiny światło padało bezpośrednio na oparcie:

Niestety, zdjęcie jest słabej jakości, ponieważ zostało zrobione w lusterku samochodu jadącego przed Semi. Gdy ciężarówka wyprzedzała auto, kabina była zbyt wysoko, żeby cokolwiek zauważyć.

Niektórzy twierdzą, że na wideo widać człowieka siedzącego na fotelu po lewej stronie za kierowcą. Ma on być dostrzegalny dzięki odbiciu światła w okularach:

Inni z kolei oburzają się, że Tesla prowadzi eksperymenty z Autopilotem wykorzystując duże, ważące poważne kilka ton auto. Przy ewentualnym wypadku Tesla Semi mogłaby narobić znacznie większych szkód niż osobowa Tesla. Jednak nasz Czytelnik, Daniel, przypomniał, że już w 2017 roku Tesla prosiła stany Nevada i Kalifornia o możliwość prowadzenia testów z ciężarówkami bez kierowców.

> Tesli „idzie słabo”? W kwartał wyprodukowała niemal tyle, ile Volkswagen planuje na TRZY LATA!

A Wy widzicie tam kierowcę?

[Głosów:0    Średnia:0/5]
|REKLAMA| |/REKLAMA|