W końcówce marca (od 27.03) wraz z aktualizacją aplikacji Tesla został ponownie aktywowany system poleceń dla osób, które chciałyby pomóc w zakupie samochodów z dodatkowymi benefitami. Dodatkowo akcja ta wzmocniła system zniżek na niezarezerwowane samochody (dostępne w Inventory) oraz darmowe 5000 km bezpłatnych ładowań w sieci Supercharger przy odbiorze jeszcze w marcu samochodu z salonu.
System poleceń, który Tesla w materiałach wysyłanych do obecnych właścicieli nazywa się rekomendacjami, jest korzystny dla obu stron – polecającej i korzystającej z linka rekomendacyjnego.
Całość jest dostępna w aplikacji pod ikoną skrzynki narzędziowej obok ikony konta w prawym górnym rogu. Skrzynia ze skarbami (Nieprzetłumaczone Lost Box) pozwala zapoznać się obecnym stanem benefitów pod postacią punktów, w niektórych miejscach nazywanych bonami.
Na dole mamy możliwość przełączania podstron:
- Dom – miejsce z podsumowaniem zdobytych punktów/ bonów oraz darmowych km/mil do wykorzystania na stacjach Supercharger
- Bony – miejsce z opisem wielkości nagród dla Polecającego, Kupującego i Lojalnego klienta
- Odbierz – sklep z akcesoriami, gadżetami i wallboxami Tesli
Całość na obecną chwilę (koniec marca) wygląda na mocno niedopracowaną dla rynku innego niż USA. Rażą nieprzetłumaczone fragmenty opisów, dwuznaczności (raz mowa o punktach, raz o bonach), jednostki odległości (mile zamiast kilometrów) czy proponowane przedmioty.
Warunki poleceń zostały jasno przedstawione – polecający za każdy typ samochodu może dostać 2000 punktów, kupujący 200 punktów, a zakup następnego samochodu Tesli daje znów nagrodę w wysokości 2000 punktów.
Najmniej poprawnie przetłumaczoną i zintegrowaną funkcją jest Odbierz, co tak naprawdę jest Sklepem Programu referencyjnego Tesla.
Propozycje sklepu są już mocno nakierowane na klienta z USA. Akcesoria takie jak stacje ładowania (wallbox) Tesla na zdjęciach i w opisach są w wersji amerykańskiej, adapter CCS combo tylko w wersji 1 (CCS1), które nie będą miały zastosowania w Europie.
Zawartość sklepu jest dostępna tylko w języku angielskim. Dodatkowo mamy również zakładkę Upgrades. W przypadku Redakcji nie występowały tam żadne opcje do wyboru.
Powrót systemu poleceń zwiastuje większą walkę o rynek w najbliższym czasie, co powinno wspomóc zwiększające się moce produkcyjne Gigafabryk oraz mocniejsze i zdecydowane odbijanie klientów rosnącej konkurencji dla Tesli.