Elektryczny pickup Tesli to jeden z samochodów, który spędza sen z powiek Elonowi Muskowi i który ma się stać priorytetem po wprowadzeniu na rynek Modelu Y. Jak zasugerował na Twitterze prezes Tesli, auto ma mieć 6 miejsc – co biorąc pod uwagę obecność skrzyni ładunkowej oznacza całkiem spore rozmiary!

Tesla Pickup czy Tesla Minibus?

Po ostatniej wypowiedzi Elona Muska, producenci niewielkich autobusów powinni poczuć lekki niepokój. Tesla Pickup ma oferować 6 miejsc i skrzynię ładunkową. Jako że podwozie jest (powinno być) uniwersalne, nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby skrzynię ładunkową zamienić na miejsce dla pasażerów. Robią tak wszyscy: Mercedes, Volkswagen, Renault, Nissan…

> Track Mode w Tesla Model 3 – cóż za frajda! [WIDEO]

Elektryczny pickup Tesli ma oferować 640-800 kilometrów zasięgu na baterii, a „może więcej”. Co ciekawe, na liście produktów priorytetowych Musk wymienia go przed Teslą Semi i nową generacją Roadstera – zastrzega jednak, że priorytet jest czym innym niż produkcja, w przypadku której do zgrania są tysiące procesów i części.

Tesla Semi ma zadebiutować na rynku w 2019 roku, Roadster 2 – w 2020, tak samo, jak Tesla Model Y. Prace nad pickupem ruszą więc albo w 2019 roku, jeśli będzie on powstawał jako odnoga dla Semi, ale też po wejściu Modelu Y na rynek [spekulacje].

> Elektryczne samochody dostawcze

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x