Elon Musk zamieścił na Twitterze zrzut ekranu z żartobliwym artykułem, w którym „Kupuje i kasuje Fortnite”. Podpisał go: „To musiało zostać zrobione. Proszę bardzo”. Fortnite to gra Epic Games, w której internauci mogą w oddziałach zwalczać hordy zombie, ale znacznie chętniej walczą po prostu z sobą.

Żart Muska i reakcja Fortnite / Epic

Żart Muska opublikowany w piątek, 19 października, o 14:01 czasu polskiego, błyskawicznie obiegł cały świat. Dotyczył przede wszystkim gry Fortnite w trybie Battle Royale, czyli wielkiej strzelanki każdy-z-każdym, która „odciąga dzieci od nauki”, a ich rodzicom przysparza siwych włosów i która powoli staje się elementem kultury masowej.

Elon Musk kupił Fortnite i skasował 🙂

Elon Musk oczywiście nie kupił i nie skasował gry, ale Epic Games sprytnie wykorzystał twitta i odpowiedział żartobliwym „Całą dekadę? Po prostu buduj, LOL!” (A whole decade, @elonmusk? Just build, LOL!”).

> Cena Tesla Model 3 w Polsce od 230 tysięcy złotych? A co z najtańszym wariantem ~50 kWh?

Pierwsza część stanowiła nawiązanie do wypowiedzi Elona Muska, że zbudowanie bazy na Marsie zajmie nam około dziesięciu lat, ponieważ może się ona stanąć na Czerwonej Planecie przed końcem lat dwudziestych XXI wieku. Realistycznie patrząc byłoby to błyskawiczne osiągnięcie, ale twórcy gry zakpili z „tak długiego” okresu.

Z kolei drugi cytat to po prostu „Weź się do roboty, człowieku!”. W angielskojęzycznym internecie sformułowania „Just build, LOL” używali doświadczeni gracze Fortnite, gdy słyszeli narzekania niedoświadczonych, że za często giną. W ten sposób sugerowali im, że mają się wziąć do roboty i popracować nad umiejętnościami.

> Tesla Model Y będzie miała okablowanie o długości zaledwie 100 metrów!

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x