Intrygująca wypowiedź dziennikarza testującego samochody z australijskiego portalu Car Advice. Portal ocenił, że Tesla Model 3 ma dziś najlepszy system audio na świecie, który pod względem możliwości przebija nawet opcjonalnego Bang & Olufsena z Audi A8. A dlaczego?

Tesla ma najlepszy system audio. Tańszy, bo bez brandingu

Jak zdradził Paul Maric z Car Advice, od kogoś „bardzo znającego się na Tesli” dowiedział się, dlaczego system audio Modelu 3 jest tak dobry. Otóż „ten ktoś” wyjawił mu, że firma zatrudniła byłych inżynierów Bang & Olufsen, by zaprojektowali najlepsze głośniki i wzmacniacze na rynku. Trafiły one do Tesli Model 3.

Według opinii dziennikarza Tesla Model 3 brzmi lepiej niż opcjonalny system Bang & Olufsen Advanced Sound System w Audi A8, który w Polsce kosztuje dodatkowe 37,4 tysiąca złotych. Audi opisuje go jako „System, [który] automatycznie uwzględnia prędkość jazdy oraz tłumi odgłosy tła i gwarantuje doskonałe brzmienie porównywalne z nagłośnieniem sali koncertowej.” W Tesli Model 3 jest lepiej i taniej, ponieważ nie zdecydowano się na zakup gotowego rozwiązania markowego dostawcy.

> Wszczepiła sobie chip RFID pod skórę, żeby otwierać Tesla Model 3 ręką [wideo]

Samochody z Tesli mają przebijać nie tylko Audi A8, ale nawet Naim z Bentleya Continentala GT oraz Bespoke Audio z Rolls-Royce’ów.  Co ciekawe, dziennikarz nie mógł podać nazwiska inżyniera, z którym rozmawiał, ponieważ polityka Tesli zabrania cytowania w ten sposób kogoś, kto NIE jest Elonem Muskiem.

Najlepszy system audio ma być dostępny w wariantach „Premium Interior”, czyli Long Range AWD oraz Performance. W Tesli Model 3 Standard Range Plus został określony jako „nadal całkiem dobry” (źródło).

> Oto jak brzmi silnik Tesli Model S z bliska. UFO? Odrzutowiec? Ależ moc – lepsze niż V8! [wideo]

Zdjęcie otwierające: (c) Paul Maric / Twitter

[Głosów: 3   Average: 5/5]
To może Cię zainteresować