Zbliża się koniec kwartału, a Tesla próbuje iść na rekord z dostawami Modelu 3. Według portalu InsideEVs firma w ostatnim tygodniu września planuje dostarczać tysiąc egzemplarzy samochodów każdego dnia.

7 000 sztuk Tesla Model 3 w ciągu 7 ostatnich dni września?

Młodszy brat Elona Muska, Kimbal Musk, zdradził w programie “Closing Bell”, że problemy związane z produkcją i dystrybucją Modelu 3 dobiegają końca. InsideEVs z kolei mówi o przetasowaniach w firmie: dział techniczny został w całości skierowany do przygotowywania dostaw (źródło). Dzięki temu w ostatnim tygodniu września do odbiorców w rejonie Zatoki San Francisco ma trafić aż 7 000 samochodów. Ciekawym zbiegiem okoliczności jest fakt, że wiele aut znalazło nabywców w rejonie Richmond, gdzie 18 września odbyła się premiera elektrycznego Audi e-tron:

> Elektryczne Audi e-tron: CENA od 79,9 tysiąca euro, w Polsce od 350 tysięcy złotych? [WIDEO]

To nie wszystko: Tesla gorączkowo przygotowuje ponoć tysiące Modeli S, Modeli 3 i Modeli X do wysyłki do Chin. Większość z nich mają stanowić wersje 100D, czyli warianty z napędem na obie osie i największymi silnikami – oprócz Tesla Model 3, które oferowane będą przede wszystkim z napędem na jedną oś.

Warto dodać, że samochody zostaną prawdopodobnie wyposażone w chińskie złącza ładowania GB/T:

Chińskie Tesle mają być wyposażane w dwa porty ładowania: GB/T DtC (po lewej), który pozwala na szybkie ładowanie prądem stałym (DC) oraz GB/T AC, który wykorzystuje wolniejsze ładowanie prądem przemiennym (AC) (c) Tesla

Auta zostaną wykorzystane jako samochody prezentacyjne oraz szkoleniowe dla pracowników centrów serwisowych. Dzięki nim Tesla prawdopodobnie zechce walczyć o zysk w czwartym kwartale 2018 roku oraz o dobry wynik na rozpoczęcie roku 2019.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x