Tesla poinformowała, że wszystkie samochody elektryczne producenta przejechały łącznie 14,5 miliarda kilometrów. Nie dalej jak dwa lata temu – w październiku 2016 roku – było to zaledwie 4,8 miliarda kilometrów.

Samochody Tesla: +32 miliony kilometrów każdego dnia

We wrześniu 2018 roku samochody Tesla pokonywały na dobę 32 miliony kilometrów (źródło). Z każdym dniem ten dystans rósł ze względu na przyspieszające dostawy Tesla Model 3. 32 miliony kilometrów pokonane samochodami elektrycznymi wielkości Tesla Model S, 3 i X to odpowiednik zaoszczędzonych 2-3 milionów litrów paliwa dziennie.

> Czy samochód elektryczny dojedzie nad morze? Tutaj sprawdzisz to dla Tesli S/3/X

Jeśli prawdą jest – o czym informują niektóre raporty – że wytworzenie 1 litra benzyny wymaga dostarczenia 3,5-7 kWh energii, to tylko dzięki samochodom Tesla każdego dnia oszczędzamy między 7 a 21 milionów kWh energii, które w normalnych warunkach zostałyby zużyte na produkcję paliwa.

Kierowcy Tesli przejeżdżają średnio 80 kilometrów na dobę?

Z tych danych płynie jeszcze jeden ciekawy wniosek. Na koniec drugiego kwartału 2018 roku Tesla wprowadziła na rynek 351 tysięcy samochodów. Na koniec trzeciego kwartału ta liczba ma się zwiększyć o około 60 tysięcy. Jeżeli zatem założymy, że po drogach jeździ dziś 400 tysięcy samochodów Tesla, to okaże się, że właściciele aut pokonują dziennie średnio 80 kilometrów (=32 mln / 0,4 mln).

To ponad 2,4 raza więcej niż kierowcy w Polsce, którzy według danych GUS robią średnio około 33 kilometry dziennie.

> Dlaczego Polacy nie kupują samochodów elektrycznych, a dopłaty niewiele zmienią? [dane GUS + spekulacje]

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x