Program referrali (poleceń) samochodów Tesla został uruchomiony w 2015 roku, a jego celem była promocja aut. Teraz program się kończy, od 1 lutego 2019 nie będą naliczane żadne bonusy. W Polsce najskuteczniejsi okazali się: Jerzy, Korneliusz, Jakub, Grzegorz, Andrii i Pawel.

Tesla już bez bonusów za polecanie samochodów

Mechanizm referrali polegał na udostępnianiu użytkownikom specjalnie spreparowanego linku, za pomocą którego możliwe było dokonywanie zakupów w Tesli. Jeśli ktoś skorzystał z naszego polecenia i sfinalizował zakup (samo kliknięcie się nie liczyło), na naszym koncie zbierały się punkty, które można było wymieniać na nagrody.

> Amortyzacja samochodu elektrycznego do 225 000 zł. Która Tesla zmieści się w limicie?

Z dniem 1 lutego 2019 roku mechanizm zostaje wygaszony. Jeśli polecimy komuś Teslę, ten będzie musiał kupić ją przed 1 lutego, żeby polecający uzyskał z tego powodu jakąś korzyść. Prezes Tesli uzasadnił zakończenie programu zbyt wysokimi kosztami obciążającymi auta, w szczególności Model 3 (źródło).

Zgodnie ze statystykami dostępnymi w witrynie top.teslastats.no (źródło) i zbieranymi od 19 maja 2017 roku, najskuteczniej rekomendował Tesle „Andy”. Co ciekawe pojawił się znikąd w grudniu 2018 roku, a już ma na swoim koncie 295 sfinalizowanych transakcji.

Bjorn Nyland na 7. miejscu, pierwszy Polak – na 84.

Bjorn Nyland znajduje się na 7. miejscu ze 193 transakcjami z poleceń. Pierwszy Polak, Jerzy, znajduje się na 84. pozycji, z 42 transakcjami. Kolejny jest Korneliusz (15 transakcji), Jakub (10 transakcji), Grzegorz (7 transakcji), Andrii (6 transakcji) i Pawel (6 transakcji).

W Polsce może być więcej osób, które aktywnie polecały Tesle i zebrały punkty z referrali. Lista Teslastats.no została ograniczona do osób, które mają 5 poleceń lub więcej. Jej twórca zastrzega również, że zestawienie może nie być kompletne.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x