Na Twitterze pojawiło się chyba pierwsze zdjęcie europejskiej Tesli Model 3 z fabrycznym hakiem. Opublikował je Florian Minderop, współzałożyciel firmy MisterGreen, która zajmuje się wypożyczaniem aut elektrycznych na terenie Holandii. Samochód ciągnący przyczepę zużywał średnio 24,8 kWh/100 km.

Tesla Model 3 + mała przyczepka = ~300 km zasięgu

Samochód to Tesla Model 3 Long Range AWD, czyli wersja wyposażona w baterię o pojemności ~74 kWh oraz napęd na obie osie. Przyczepka to Bushcamp słowackiej firmy ProCamp. Właściciel auta rusza właśnie w wycieczkę do Szwecji.

> Hak holowniczy jako nowa opcja w Tesli Model 3. Uciąg do 910 kg

Z zamieszczonego na Twitterze ekranu wynika, że auto zużywa podczas jazdy średnio 248 Wh/km (24,8 kWh/100 km), czyli o około 50-60 procent energii więcej niż normalnie. Ze zużycia łatwo wyliczyć zasięg na jednym ładowaniu: niemal 300 kilometrów. Trzeba jednak pamiętać, że pojazdy z przyczepkami mogą poruszać się wolniej niż samochody bez przyczep.

> Samochody elektryczne z opcją montażu haka holowniczego i zasięgiem 300 km [SPIS]

Właściciel Tesli nie odpowiedział na pytanie, czy na czas ładowania zostawia przyczepę gdzieś z boku. Natychmiast pojawiły się jednak wypowiedzi, że wiele europejskich lokalizacji z dużą liczbą Superchargerów skonfigurowano w taki sposób, by można przez nie przejechać.

Zdjęcia: (c) Florian Minderop / Twitter

[Głosów:1    Średnia:5/5]
To może Cię zainteresować