Cybertruck, elektryczny pickup Tesli. Podczas Cyber Rodeo w Giga Texas (Stany Zjednoczone) Elon Musk i Franz von Holzhausen zaprezentowali jego nową wersję. Szef Tesli zapowiedział też, że auto trafi do produkcji w 2023 roku. Auto straciło klamki w drzwiach, ma „wyczuwać” zbliżanie się właściciela. Jak uchwycili zwiedzający, obecny prototyp nie był zbyt równo zmontowany. 

Cybertruck i jego egzoszkielet. To na razie prototyp, oby wersja finalna nie była krzywa

Elektryczny pickup Tesli wjechał na scenę na zakończenie prezentacji. Musk nazwał go magnum opus, największym dziełem Tesli. W porównaniu do wersji, które oglądaliśmy dotychczas, auto straciło klamki, zaślepki Aero z felg, zyskało natomiast dużą wycieraczkę na przedniej szybie i lusterka na bokach. Na tle ludzi Cybertruck wyglądał na naprawdę spore auto:

Po wejściu do samochodu główny projektant Tesli, Franz von Holzhausen, coś ustawiał na ekranie, jak gdyby Musk nigdy wcześniej nie jeździł tym egzemplarzem. Było to dość zaskakujące, Tesle znane są z tego, że się do nich wsiada i jeździ. Te chwile zawahania widać na filmie z Giga Rodeo mniej więcej od 1:02:44:

Widzowie zauważyli, że prototyp Cybertrucka nie był zbyt równo poskładany (zdjęcie poniżej). Jeśli przyjrzymy się, w jaki sposób Elon Musk uchwycił drzwi przy wsiadaniu do pickupa, możemy dojść do wniosku, że tę szczelinę zostawiono tam celowo, by ludzie mieli za co je uchwycić. Spodziewamy się, że w przyszłości będą one odskakiwać automatycznie, a sam uchwyt pojawi się gdzieś indziej, bo wkładanie palców w kleszcze z ultrawytrzymałej stali nie wszystkim przypadnie do gustu.

Produkcja Cybertrucka ma się rozpocząć w 2023 roku. Tym razem jest to właściwie pewna data, dotychczas Tesla skupiała się na powiększaniu mocy wytwórczych (Giga Texas, Giga Berlin) oraz na wytworzeniu wystarczającej liczby ogniw 4680. Nie jest jasne, czy utrzymają się specyfikacje sprzed kilku lat, o ówczesnych cenach możemy właściwie zapomnieć:

To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze
0
Skomentujx
()
x