Właściciele Tesli otrzymują kolejną wersję oprogramowania z linii 2019.28.x. Tym razem jest to Tesla firmware 2019.28.3.1, w którym zaimplementowano nowe algorytmy zarządzania zawieszeniem adaptacyjnym czy rozwiązano problem z migającymi światłami przednimi.

Aktualizacja oprogramowania 2019.28.3.1: zawieszenie, światła, ciasne zakręty, lusterka

W wersjach 2019.28.1 i 2019.28.2 pojawiły się Szachy nawiązujące do „Odysei Kosmicznej: 2001”, możliwość stosowania osobnych nastaw foteli i kierownicy dla różnych użytkowników (profile kierowców) czy sterowanie poziomem głośności w samochodzie przy otwierających się drzwiach.

> Tesla firmware 2019.28.2: Szachy+Odyseja Kosmiczna, profile kierowców przypisane do kluczyka i poprawka w dobę

Z kolei w najnowszym 2019.28.3 zastosowano lepsze algorytmy sterujące twardością zawieszenia. Tesla twierdzi, że pozwalają one na wyższy komfort jazdy powyżej 160 km/h, a sterować nimi można wchodząc do Controls > Suspension. Nieoficjalnie mówi się, że nowe algorytmy oglądają drogę za pomocą kamer i nawigacji, by zwiększyć komfort lub precyzję sterowania w zależności od nawierzchni.

(c) martinsfsu

Dzięki najnowszemu firmware samochód na Autopilocie ma znacznie płynniej pokonywać ciasne zakręty. Nie hamuje też gwałtownie, jeśli porusza się środkowym pasem, a ktoś przed nim płynnie przejeżdża między skrajnymi pasami (skrajny lewy -> środkowy -> skrajny prawy lub odwrotnie). Inni twierdzą, że w Tesli Model S wreszcie rozwiązano problem z migoczącymi przednimi światłami (źródło).

Naprawiono też błąd, który uniemożliwiał rozpoczęcie ładowania na niektórych stacjach.

Tesla software 2019.28.3.1 – błędy

Wśród błędów, które wprowadzono w najnowszej wersji oprogramowania, użytkownicy wymieniają:

  • problem z uruchamianiem ładowania w określonym czasie (samochód zaczyna się ładować od razu, niezależnie od terminarza),
  • dziwne zachowanie lusterek podczas cofania w trybie Summon: składają się, gdy są rozłożone, a rozkładają się, gdy są złożone lub rozkładają się tylko częściowo [rozwiązanie: dwukrotne kliknięcie Fold/Unfold w aplikacji]

Tesla firmware 2019.28.3.7

Na Twitterze pojawiła się też ciekawostka dotycząca jednej z przyszłych wersji oprogramowania, prawdopodobnie 2019.28.3.7. Otóż podczas jazdy na Autopilocie samochód podświetla pas, na który ma zamiar wjechać, oraz rysuje na nim miejsce, do którego zmierza samochód (źródło):

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować