Tesla Roadster 2 – samochód marzeń każdego miłośnika elektryków – została oficjalnie pokazana w Europie. W biało-czarnej kolorystyce auto jest porażająco piękne i prezentuje się jeszcze lepiej niż czerwony model pokazany podczas premiery Tesla Semi.

Tesla Roadster 2 i nic więcej

Spodziewaliśmy się wystrzałowej premiery w Grand Basel – i dostaliśmy ją. Na wystawę najpiękniejszych, najbardziej nietypowych samochodów trafiła Tesla Roadster 2. Projekt nie jest nowy, ta Tesla Roadster 2 była już pokazywana podczas spotkania z akcjonariuszami. Co kompletnie niczego jej nie ujmuje, ponieważ nie straciła ani odrobinę na świeżości i drapieżności.

> Dostawa Tesla Model 3 w zaledwie cztery tygodnie – producent przyspiesza

Biała Tesla Roadster 2 z przodu nawiązuje wzorniczo do Tesli, choć czarne światła muszą zastanawiać – czy one na pewno działają? Tył to dzieło sztuki z umiejętnie ukształtowanymi wcięciami, cienkimi jak brzytwa lampami i narzucającym się dyfuzorem, który kojarzy się trochę z Nissanem GT-R.

Tapeta na pulpit: Tesla Roadster 2

Tesla Roadster ma trafić do sprzedaży już w 2020 roku i ma się stać najszybszym seryjnie produkowanym samochodem na świecie. Przyspieszenie samochodu do 60 mph (97 km/h) ma trwać zaledwie 1,9 sekundy – co powinno dać 2,1-2,3 sekundy do 100 km/h – a auto będzie oferowało 1 000 lub więcej kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu!

W wariancie bazowym cena Tesla Roadster 2 ma wynieść 200 tysięcy dolarów, co daje dziś równowartość niecałych 750 tysięcy złotych netto.

Zdjęcia: (c) Bluewin

Słowniczek:

  • dyfuzor – czarny element na dole samochodu, którego celem jest kształtowanie strumienia powietrza.

|REKLAMA||/REKLAMA|

[Głosów: 4   Average: 4.5/5]
To może Cię zainteresować
avatar
  Subscribe  
Powiadom o