Zgodnie z kolejną nieoficjalną ploteczką, serwis Tesli w Polsce wystartuje w czwartek, 6 czerwca 2019 roku. Ponoć zatrudnieni w nim ludzie mają już nawet własne wizytówki, które „ktoś tam” widział. Czy tak będzie naprawdę? Przekonamy się za dwa dni.

Polski serwis Tesli lada moment?

Serwis Tesli w Polsce faktycznie może być blisko uruchomienia. Jeszcze niedawno firma szukała całej grupy ludzi, w tej chwili potrzebny jest już tylko jeden kierownik serwisu i jeden doradca ds. części (sprawdź TUTAJ). Czyli można zaryzykować twierdzenie, że polską grupę w zasadzie udało się już skompletować.

Oczywiście do wszelkich rewelacji tego rodzaju należy podchodzić z dystansem. Serwis „już na pewno” miał wystartować „w marcu, najpóźniej w kwietniu 2019”. Jedno oświadczenie Elona Muska sprawiło, że zmieniła się sytuacja na całym świecie – i to mimo faktu, że „polskie struktury są już widoczne w systemie”:

> Tesla zamyka showroomy, będzie sprzedaż online i serwisy. Salon Tesli w Polsce też nie powstanie – tylko warsztat?

Ale bądźmy dobrej myśli. Bo jeśli w Warszawie ruszy serwis Tesli, to prędzej czy później pojawi się też możliwość odbierania samochodów.

Serwis Tesli to nie salon Tesli, Polska nie wyjdzie od razu z grupy „non-core”

Polska jest dziś dla Tesli rynkiem „non-core”, niekluczowym. Nie zmieni tego nawet uruchomienie serwisu. Wierzymy jednak, że z czasem, gdy polska lokalizacja okrzepnie, Elon Musk zdecyduje się na oficjalną sprzedaż samochodów również w Polsce. Nieoficjalnie (znowu!) mówi się, że w krajach, do których Tesla podchodzi z dystansem, między uruchomieniem serwisu a oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży mija od 3 do 12 miesięcy. Elon Musk oficjalnie obiecuje jeszcze w tym roku:

> Co dalej z salonem Tesli w Warszawie? Wskazówka od Muska: „Mam nadzieję na Europę Wschodnią w 2019 r.” [aktualizacja]

Polsce na pewno pomogłyby dopłaty do samochodów elektrycznych, które mogą wynieść nawet do 36 tysięcy złotych za samochód.

[Głosów: 1   Average: 5/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x