Aktualizacja 2020.8.1, która powoli trafia do Tesli w Stanach Zjednoczonych i w Europie posiada cały pakiet intrygujących funkcji. Jedna z nich może okazać się kluczowa przy planowaniu podróży: to informacja o liczbie nieaktywnych/zepsutych Superchargerów na stacji ładowania.

Informacja o zepsutych Superchargerach od teraz na mapie Tesli

Jak zauważył właściciel twitterowego konta TeslaSocial.com, po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji oprogramowania Tesli – 2020.8.1 – na mapie pojawia się informacja o liczbie nieczynnych stanowisk. Na zrobionym przez niego zdjęciu widać, że na stacji ładowania Tejon Ranch wolnych jest 16 z 24 punktów ładowania, z czego 2 nie działają:

Można by się zastanawiać, czy te 16 „dostępnych” stanowisk uwzględnia te dwa niedziałające, czy też nie. Jednak na chłopski rozum: skoro stanowisko jest nieczynne i punkt ładowania nie działa, to znaczy, że NIE jest on dostępny.

Czyli wymienione dwa niedziałające stanowiska zostały wliczone do 8 (=24-16) niedostępnych, więc pozostałe 6 jest zajętych przez ładujące się samochody.

> Tesla z zasięgiem 1 608 kilometrów przy 60 proc. baterii? Żaden problem [w aplikacji]

Nie jest na razie wiadome, w jaki sposób Tesla metkuje Supercharger (stanowisko) jako „nieczynne”. Można się jednak domyślać, że jest to efekt komunikacji z punktem ładowania, czyli prowadzonej zdalnie diagnostyki urządzenia.

> Czyżby poluzowano przepisy w Europie? Autopilot Tesli w software 2020.8.1 zmienia pas natychmiast

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować