Część statków płynących z fabryki Tesli Giga Shanghai już zawinęła do europejskich portów, część nadal płynie. Jak wynika z mapy przygotowanej przez Franca Mossotto, wczoraj w drodze było aż 8 transportowców z Teslami. To co najmniej kilkanaście tysięcy egzemplarzy samochodów, które trafią m.in. do Polski.

Idzie duży transport, szykują się gigantyczne fale odbiorów pod koniec listopada i w grudniu

Już dziś, w poniedziałek 15 listopada, parking przy salonie Tesli w Ząbkach jest częściowo zapełniony. Duży jest też ruch, widać, że trwają odbiory aut. Jak dowiedział się nasz Czytelnik, różnica w cenie między Teslami Model 3 [SR+] a wariantami Long Range jest tak niewielka, że sporo ludzi wybiera wersję Long Range. Portal www.elektrowoz.pl informował swego czasu, że to najpopularniejsza edycja Tesli Model 3.

Zdjęcia przy salonie Tesli w Ząbkach z 15 listopada 2021

Tymczasem Franco Mossotto zebrał na jednej mapie informacje o kolejnych 8 statkach kierujących się do Europy. Zawiną one do portów we Włoszech (Livorno), Belgii (Zeebrugge), Wielkiej Brytanii (Southampton) i Słowenii (Koper, już zacumował). Jak dotychczas z Giga Shanghai do Europy skierowano 14 statków, cztery ostatnie (11-14) nie informują jeszcze o docelowych portach (źródło):

Ostatnie transportowce znajdują się niedaleko Sri Lanki, wszystkie powinny dotrzeć do Europy przed końcem listopada. Jednocześnie na liście dostępnych od ręki samochodów zaczęły się pojawiać zupełnie nowe Tesle Model 3 SR+. Kto chciałby odebrać samochód jeszcze w tym roku, może wybrać albo takie auto, albo zarezerwować Teslę Model 3 LR z planowanym terminem odbioru na grudzień 2021.

Wszystkich kupujących auta zachęcamy do sprawdzenia, czy ich auta mają porty USB, czy może tylko dziury w wykładzinie. 🙂

To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze
0
Skomentujx
()
x