Pani Agnieszka, jeden z członków naszego teamu Tesla Model 3 Klub Polska, wyjechała na 19 dniowe wakacje. Na ten czas zostawiła swoją Teslę Model 3 w garażu. Samochód był aktywny, można się było do niego zdalnie dostać. Efekt? Utrata zaledwie 31 kilometrów zasięgu.

Vampire drain w Tesli Model 3

„Vampire drain” to stosowana w angielskojęzycznym świecie nazwa zjawiska, które stopniowo wysysa energię z baterii nieużywanej Tesli. Spadki mogą być niewielkie, mogą być też całkiem znaczące. W 2018 roku jeden z właścicieli zmierzył, że utrata energii wynosi średnio 1,6 procent baterii dziennie. Jego Tesla Model 3 zgubiła aż 142 kilometry zasięgu w 18 dni:

> Ile Tesla Model 3 gubi energii podczas postoju na parkingu? [pomiary właściciela]

Tutaj okres był podobny, bo wynosił 19 dni. Jednak utrata była znacznie mniejsza i wyniosła zaledwie 31 kilometrów. Auto był dostępne online, Sentry Mode został wyłączony, Tesla stała w ogrzewanym garażu, nie była więc narażona na wahania temperatury.

Wygląda więc na to, że między czerwcem 2018 roku a lipcem 2019 roku w mechanizmach zarządzania energią doszło do sporych zmian. Samochód to Tesla Model 3 Long Range AWD.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
To może Cię zainteresować