Sporo bardzo dobrych wieści przekazanych przez portal www.elektrowoz.pl. Zamiast obecnego „butiku” w Wilanowie powstanie salon Tesli i serwis z prawdziwego zdarzenia. W serwisie ma być 10 lub więcej stanowisk naprawczych, z kolei salon może zacząć wydawać samochody już w październiku.

Duży transport Tesli i szybsze dat odbiorów

Tesla dostarcza zwykle samochody w ostatnim miesiącu kwartału, żeby podbić jego wynik. Dlatego największe partie aut trafiają do Europy przed marcem, czerwcem, wrześniem i grudniem. Jednak rynek, który dopiero startuje – Polska – może rządzić się nieco innymi prawami.

Osoby, które zamawiały Tesle w polskim konfiguratorze, dowiadywały się, że odbiory samochodów będą w „listopadzie”. Teraz u przynajmniej niektórych z Was daty odbiorów zmieniły się na „5-8 tygodni”. W konfiguratorze widnieje dostawa za „5-10 tygodni”:

Pięć-osiem tygodni od początku września (=teraz) to wprost idealny opis października, Pięć-dziesięć tygodni to z kolei okres zahaczający o pierwszą połowę listopada. Możliwe więc, że wydawanie samochodów rozpocznie się już w październiku, najpóźniej na początku listopada.

To nie wszystko. Czytelnik Stanisław umawiający się na jazdę testową Modelem 3 dowiedział się, że do naszego kraju trafi duża partia aut, 200-300 samochodów (komentarz do „Salon Tesli wydał już 5 aut…„). Ma się to stać najpóźniej w listopadzie, a więc salon z dużym parkingiem powinien być gotowy za najdalej dwa miesiące.

Salon Tesli i mobilny serwis

Obecny „salon” Tesli, a w rzeczywistości punkt informacyjny/butik uruchomiony w ładnie zaaranżowanej przyczepie, znajduje się na Błoniach Wilanowskich (Warszawa). Nowy salon Tesli ma być już w budynku. Na jego terenie będzie można odebrać samochód albo go naprawić na jednym z dziesięciu stanowisk serwisowych.

Tesla planuje, że czasy oczekiwania na wizytę serwisową zostanie skrócony do dwóch tygodni. W Warszawie ma się ponadto pojawić mobilny serwisant, który będzie dojeżdżał do właścicieli aut na drobne naprawy. Wszystko ma być gotowe i działać w tym, najpóźniej na początku 2021 roku:

> Salon Tesli wydał już 5 aut w Polsce, powstaje nowy serwis z 10 stanowiskami [ploteczki]

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować