We wtorek, 10 lipca 2018 roku, Tesla oficjalnie poinformowała, że na terenie Chin wybuduje Gigafactory 3. W 2020 roku ma w niej ruszyć produkcja samochodów elektrycznych, a w 2022 roku budowa zakładów ma zostać sfinalizowana – linie montażowe powinno wtedy opuszczać 500 tysięcy samochodów rocznie.

Chiny zmieniają prawo dla Tesli

Na terenie Chin powstanie fabryka, ale też centrum badawczo-rozwojowe i sprzedażowe Tesli. To znaczy, że mieszkańcy Państwa Środka będą mogli korzystać z wytwarzanych lokalnie aut. Jako że uruchomienie zakładów tej wielkości wymaga gigantycznych nakładów finansowych, można się spodziewać, że w ciągu najbliższych lat Tesla może wstrzymać podobne inwestycje w Europie. 

Na Starym Kontynencie Tesla ma obecnie jedynie montownię w Tilburgu. Składane są tam Modele S i Modele X z części transportowanych ze Stanów Zjednoczonych drogą morską. Nie wiadomo, czy kiedy powstanie tam linia produkcyjna Modelu 3.

> Od kiedy samochodem bez dowodu rejestracyjnego? Ministerstwo Cyfryzacji: od 1.10.2018

Nie wiadomo również, kiedy Tesla zdecyduje się na uruchomienie Gigafactory 4 w Europie – choć całkiem niedawno Elon Musk spekulował, że Gigafactory 4 może stanąć w Niemczech, przy granicy z Francją i krajami Beneluksu (źródło).

|REKLAMA||/REKLAMA|

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
avatar
  Subscribe  
Powiadom o