VCentrum jest w Polsce oficjalnym partnerem serwisowym Tesli. To na terenie salonu i warsztatu tej firmy powstał pierwszy polski serwis Tesli, który zlokalizowany jest przy ulicy Powsińskiej 69/71a w Warszawie. Jacek Chmielewski, prezes spółki VCentrum, zdradził właśnie, że w samochodach tej marki najczęściej zawodzi elektronika.

Polski serwis Tesli i współpraca Tesla-VCentrum

Jak dowiedzieli się dziennikarze IBRM Samar, to Tesla znalazła i wybrała na partnera firmę VCentrum. Stało się tak za sprawą tajemniczego Piotra, „kolegi z branży”, który polecił amerykańskiemu producentowi jako potencjalną lokalizację dla serwisu. VCentrum najwyraźniej przypadło Tesli do gustu (źródło).

> Chcesz się umówić do serwisu Tesli w Warszawie? Pierwszy termin: 30 sierpnia 2019

Na ulicy Powsińskiej 69/71a w Warszawie pracują cztery osoby zatrudnione bezpośrednio przez Teslę. VCentrum przysposobiło lokalizację, ale Tesla pracuje na własnym sprzęcie i oprogramowaniu, a ludzie z polskiej firmy tylko wspierają serwisantów w wybranych czynnościach mechanicznych. Jak zdradza prezes VCentrum, w Teslach najczęściej zawodzi elektronika. Nie rozwinął myśli, ale można się spodziewać, że chodzi o tę klasyczną elektronikę, w tym także ekran sterujący:

Czy VCentrum uruchomi dla kalifornijskiego producenta oficjalny salon Tesli w Polsce? Tego nie wiadomo, Chmielewski nie zdradził tej informacji. Wiadomo jednak, że sam Elon Musk chciałby uruchomić taki punkt jeszcze w tym, 2019 roku.

> Co dalej z salonem Tesli w Warszawie? Wskazówka od Muska: „Mam nadzieję na Europę Wschodnią w 2019 r.” [aktualizacja]

Zdjęcie otwierające: Jacek Chmielewski w muzeum Ferrari w Modenie (c) VCentrum

[Głosów: 1   Average: 5/5]
To może Cię zainteresować