Jakie są największe przebiegi w samochodach spalinowych? Regularnie serwisowane auta osobowe potrafią dojechać do 500 tysięcy czy nawet 1 miliona kilometrów. Ale tego, co pokazał Elon Musk w Tesla Model 3, nie przeskoczy chyba żaden stary producent. Oto wnętrze przekładni, która ma 1,6 miliona kilometrów przebiegu!

Samochód z największym przebiegiem na świecie? Ten Model 3 ma 1,6 miliona km

Na Twitterze Tesli zaprezentowano koła zębate z przekładni Modelu 3, które – zapewne w warunkach testowych – pokonały 1,6 miliona kilometrów (1 milion mil). Wyglądają one tak, jakby dopiero co opuściły fabrykę: krawędzie są ostre, zużycie minimalne (strzałka po lewej) a frezy po fabrycznej obróbce maszynowej wyglądają na nienaruszone (strzałka po prawej).

Sam Elon Musk obiecywał w 2015 roku, że firma walczy o zwiększenie wytrzymałości napędów. Z dotychczasowego poziomu 320 tysięcy kilometrów (200 tysięcy mil) Tesla miała zmierzać w kierunku 1,6 miliona kilometrów (1 milion mil) przebiegu. I tyle najwyraźniej jest w stanie wytrzymać zespół napędowy Tesla Model 3.

Koła zębate z Tesla Model 3 z przebiegiem 1,6 miliona kilometrów (c) Tesla

Jako ciekawostkę warto dodać, że samochodem osobowym o największym udowodnionym przebiegu na świecie jest Volvo P1800S z 1966 roku, które w 2013 przebiło 4,8 miliona kilometrów. Od momentu produkcji do 2012 roku silnik wymagał dwukrotnego remontu kapitalnego.

> Tesla Model Y będzie miała okablowanie o długości zaledwie 100 metrów!

Miano „niezniszczalnych” przylgnęło też do Toyot Carin i Camry, ponieważ auta japońskiego producenta bez większych problemów przejeżdżały 0,5-1,45 miliona kilometrów (300-900 tysięcy mil).

[Głosów:1    Średnia:3/5]
To może Cię zainteresować
avatar
  Subscribe  
Powiadom o