Jak złodzieje kradną Teslę? Przy metodzie „na walizkę” wykorzystują do tego wzmacniacze sygnału, które sprawiają, że samochód odbiera sygnał kluczyka i pozwala na wejście do auta. Tak właśnie skradziono Teslę w Wielkiej Brytanii – samochód trafi prawdopodobnie do wschodniej części Europy, gdzie posłuży jako dawca części.

Masz Teslę? Zabezpiecz ją PIN-em i wyłącz Passive entry!

Widoczni na filmie złodzieje bez szczególnego skrępowania podchodzą do stojącej na podjeździe Tesli. Jeden z nich obchodzi dom, by znaleźć sygnał kluczyka do wzmocnienia, drugi stoi bezpośrednio przy aucie. W końcu się udaje, choć kluczyk – deklaruje właściciel samochodu – był daleko.

> Cena Tesla Model 3 w Polsce od 230 tysięcy złotych? A co z najtańszym wariantem ~50 kWh?

Pewnym problemem okazuje się kabel ładowania, który zablokował się w gnieździe. W końcu jednak złodziejom udało się z nim uporać. W samochodzie wyłączyli też zdalny dostęp i prawdopodobnie usunęli z niego kartę SIM, dlatego auto nie da się namierzyć ani przez właściciela, ani przez Teslę.

Zabezpieczeniem przed kradzieżą tego rodzaju włączenie uwierzytelnienia PIN-em, które dostępne jest dzięki aktualizacji oprogramowania sprzed około 2 miesięcy. Dobrym pomysłem jest również włączenie opcji Passive Entry, która umożliwia otwarcie samochodu wyłącznie przez naciśnięcie przycisku na kluczyku:

> TESLA / PASSIVE ENTRY: jak uniemożliwić złodziejowi kradzież samochodu

Bardziej tradycyjna metoda to trzymanie kluczyka w metalowym pudełku, które będzie pełnić rolę ekranu dla fal radiowych. Trudno jednak o wożenie ze sobą metalowego pudełka na każdą wycieczkę…

Tesla NEWS – polub nas na Facebooku:

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Markiewicz
Daniel Markiewicz
7 stycznia 2020 22:48

przeważnie ludzie mają w domu jedno miejsce w którym odkładają kluczyki. no to tym miejscem powinna być jakaś aluminionwa puszka, będzie działać?

pawisoon
pawisoon
7 stycznia 2020 22:48

Będzie działać. Mozna tez wsadzić do mikrofalówki 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x