Kolejka nam się skróci! Jak dowiedział się portal Electrek, Tesla chce do 28 listopada osiągnąć tempo produkcji wynoszące 7 tysięcy egzemplarzy Modelu 3 tygodniowo. Elon Musk zapowiedział, że osobiście przejdzie całą linię produkcyjną samochodu – od początku, do końca.

Produkcja Modelu 3 przyspiesza

Zdaniem prezesa Tesli każda część linii montażowej powinna osiągnąć tempo 50 jednostek na godzinę. Jego zdaniem pozwoli to na osiągnięcie poziomu produkcji wynoszącego 1 000 samochodów na dobę i 7 000 samochodów na tydzień. Elon Musk ma zamiar odwiedzić wszystkie części składowe linii produkcyjnej, poczynając od fabryki ogniw, a kończąc na ostatnim etapie produkcji auta.

> Leasing na Tesla Model S 75D? Rata: 7 400 zł / mies. w pakiecie Full Serwis + wykup

Jednocześnie prezes namawia pracowników, by informowali go o wszelkich problemach, które przeszkadzają im w osiągnięciu zakładanej szybkości. Niewykluczone, że Musk zaczyna tracić cierpliwość, bo po szalonym zakończeniu trzeciego kwartału tempo produkcji samochodu spadło.

Warto przy okazji dodać, że 1 000 egzemplarzy Tesla Model 3 na dobę oznacza 80 MWh baterii na dobę, czyli 0,56 GWh baterii w tydzień. W miesiąc będzie to około 2,3 GWh baterii – tyle samo, ile Samsung SDI wytwarzał rocznie w Ulsan (Korea Południowa w 2016 roku (fabryka nr 9):

[Głosów:0    Średnia:0/5]
To może Cię zainteresować
avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Krzysztof Marczewski
Gość
Krzysztof Marczewski

Chyba po szalonym zakończeniu drugiego kwartału 🤔