Na fanpage Ekohorror – Wiktor, auta i prąd na Facebooku pojawił się niezwykle wymowny screenshot. Pierwszy wolny termin do serwisu Tesli w Warszawie to 30 sierpnia. W Wiedniu jest jeszcze gorzej: auto zostanie przyjęte najwcześniej 17 grudnia.

Serwis Tesli ledwie otwarty i już obłożony?

Serwis Warsaw Lite – taką nazwę nosi w aplikacji warszawskie centrum serwisowe przy ulicy Powsińskiej 69/71A – jako pierwszy dostępny termin podaje piątek, 30 sierpnia o godzinie 8 rano (źródło). Dodajmy, że serwis został uruchomiony zaledwie dwa dni temu, 16 lipca. Dokładnie o 12.48 do właścicieli Tesli został wysłany mailing informujący o tym fakcie.

> Serwis Tesli w Polsce już na mapie Tesla.com i… oficjalnie otwarty [aktualizacja]

Ale to i tak nieźle. W Wiedniu umówimy się najwcześniej na wtorek, 17 grudnia. Czyli za pięć miesięcy licząc od dziś. Tuż przed świętami, na które, być może, chcielibyśmy pojechać do rodziny samochodem…

Warto przy okazji dodać, że właściciel fanpage ma Teslę Model 3 Long Range AWD niePerformance, a więc auto sprzedające się w Europie w dużej liczbie egzemplarzy.  Można zatem mieć nadzieję, że przy Modelach S i X lub krytycznych błędach uniemożliwiających korzystanie z samochodu, Tesla umożliwi naprawę auta poza terminem.

Ale podczas jazdy miejmy oczy dookoła głowy, ponieważ z całej Europy płyną informacje, że nawet przy banalnych stłuczkach czas oczekiwania na części mierzony jest raczej w miesiącach niż tygodniach.

Zdjęcie otwierające: (c) Ekohorror – Wiktor, auta i prąd / Facebook

[Głosów: 1   Average: 5/5]
To może Cię zainteresować