W amerykańskim konfiguratorze Tesli pojawił się pakiet Enhanced Autopilot, czyli Autopilot wzbogacony o dodatkowe funkcje. Nie jest to już Autopilot – standard we wszystkich Teslach – ale nie jest to jeszcze pakiet Pełnej Zdolności do Samodzielnej Jazdy (ang. FSD).

Enhanced Autopilot w cenie 4 000 dolarów. FSD dwa razy droższe

Pakiet „Rozszerzonego Autopilota” dostępny jest na razie tylko dla tych, którzy kupili już Tesle z podstawowym pakietem Autopilota. Mają więc do wyboru albo pozostać przy obecnej wersji systemu jazdy półautonomicznej, albo kupić Enhanced Autopilot za 4 tysiące dolarów, by zwiększyć możliwości samochodu. Albo wreszcie zdecydować się na kompletne FSD za 8 tysięcy dolarów.

W ramach Enhanced Autopilot właściciel auta otrzymuje:

  • Nawigacja na Autopilocie (ang. Navigate on Autopilot), czyli funkcję podążania na Autopilocie za trasą wyznaczoną przez nawigację samochodu,
  • Automatyczną Zmianę Pasa Ruchu (Auto Lane Change),
  • Automatyczne Parkowanie (Autopark),
  • Tryb Przywoływania (Summon).

Przy zakupie droższego pakietu Full Self-Driving Capability (FSD) dostaniemy jeszcze umiejętność zatrzymywania się przed znakami STOP i sygnalizatorami. W przyszłości dojdzie do niej również umiejętność jazdy częściowo autonomicznej po ulicach miasta (Autosteer on city streets, źródło).

Jak widać mimo znaczącej różnicy w cenie (50 procent), różnice między pakietami nie są kolosalne. Ponadto Enhanced Autopilot powinien być dostępny również w starszych samochodach, tymczasem FSD wymaga obecności najnowszego komputera.

Na polskich czy niemieckich stronach Tesli nie widać na razie tej opcji. Jest tylko pakiet FSD / Pełnej Zdolności do Samodzielnej Jazdy w cenie 39 000 złotych. Łatwo się więc domyślić, że rozszerzony pakiet Autopilota powinien kosztować 19 500 złotych.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować