Na kanale NASASpaceflight trwała transmisja na żywo z lądowiska Boca Chica w Teksasie (Stany Zjednoczone). Odbył się tam dziś próbny lot zespołu napędowego Starship SN6 napędzanego silnikiem Raptor SN29. Udało się, był to trzeci „skok” na wysokość 150 metrów.

Prototypowy Starship z kolejnym zaliczonym skokiem

Transmisję na żywo z lądowiska można było oglądać w oknie poniżej, teraz jest to nagranie dokumentujące lot. Właściciele kanału nie znali precyzyjnej godziny testu. 10 minut przed startem na lądowisku było słychać syrenę policyjną, lot miał miejsce około 19.45-19.50 czasu polskiego:

Różne prototypy zespołu napędowego wykonały już cztery próbne wzloty na na 1, 20, 150 i 150 metrów. Wykorzystywano silniki SN2, SN6 (dwa razy) i SN27. W obecnym zastosowano silnik SN29. Statek wyglądający jak silos wzniósł się na około 150 metrów.

Jeśli wszystkie próby odbędą się zgodnie z planem, w jednym z kolejnych testów będzie brał udział SN8, pełnowymiarowy statek kosmiczny z trzema silnikami Raptor zamiast jednego. Możliwe, że wzniesie się on wyżej niż na 150 metrów. Na pewno będzie dysponował wystarczającą siłą ciągu, żeby tego dokonać.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować