W konkursie jazdy na czas Global Time Attack Super Lap Tesla Model 3 Performance ustanowiła drugi najlepszy wynik w trakcie przejazdu. Niestety, jej kierowca nie cieszył się rezultatem zbyt długo. Decyzją sędziów został on zdyskwalifikowany, ponieważ jego samochód był elektryczny, a takie paliwo nie zostało wymienione jako dopuszczalne.

„Oszukiwał, bo ma samochód na prąd!”

Kierowca Tesla Model 3, Cameron Rogers, jechał samochodem w wersji Performance, czyli najmocniejszym, usportowionym wariantem Modelu 3. W kategorii aut z napędem na cztery koła (AWD) na oponach drogowych udało mu się wykręcić drugi najlepszy czas: 2:00,78 (minuty:sekundy).

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych Tesla + szacunki dla Tesla Model 3 [listopad 2018]

Jak się jednak okazało, jego konkurent poskarżył się na wynik, ponieważ „elektryczność nie została wymieniona jako dopuszczalne paliwo”. W efekcie właściciel auta został dosłownie wyproszony z podium, co można zobaczyć około 17:30 na poniższym filmie:

Tesla Model 3 Performance to bezpośrednia konkurencja dla BMW M3. Samochód nie należy do najtańszych – jego cena rozpoczyna się od 64 tysięcy dolarów, czyli równowartości około 240 tysięcy złotych netto – ale za to oferuje 351 KM (258 kW) mocy i 639 Nm momentu obrotowego. W efekcie samochód rozpędza się do 97 km/h (0-60 mph) w 3,2 sekundy, co pozwala mu na bezpośrednią konkurencję nie tylko z BMW M3, ale też Audi RS4 czy Porsche 911.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x