Według analityków Worm Capital, którzy zwiedzali Gigafactory 1, podstawowa wersja Tesla Model 3 /cena: 35 tysięcy dolarów, czyli ok. 180 tysięcy złotych/ prawdopodobnie trafi do produkcji w przeciągu najbliższych 8 miesięcy, czyli nie później niż w kwietniu-maju 2019 roku.

Najtańsza Tesla Model 3 od pierwszej połowy 2019 roku?

Choć od Modelu 3 w podstawowej wersji wszystko się zaczęło, a mimo to auto nadal nie jest produkowane. Bazowa wersja samochodu ma być wyposażona w baterię o pojemności około 50 kWh, która pozwoli na przejechanie około 350 kilometrów na jednym ładowaniu. Auto powinno rozpędzać się do 97 km/h (0-60 mph) w 5,6 sekund (Long Range potrzebuje 5,1s) oraz osiągać maksymalnie 210 km/h (Long Range pozwala na 225 km/h).

Na razie Tesla skupia się na wersjach z większą baterią i napędem na obie osie (AWD oraz Performance), ponieważ są one zamawiane częściej niż „zwykły” Model 3 Long Range (źródło). Według szacunków portalu Teslike, średnia cena Tesla Model 3, którą decydują się zapłacić klienci, to aż 60 tysięcy dolarów – mimo że wariant Long Range można kupić już od 49 tysięcy dolarów!

> Tesla odblokowuje 15 kWh w bateriach Modelu S i Modelu X 60 kWh. Wszystko przez huragan!

Cena Tesla Model 3 w wariancie podstawowym ma wynosić zaledwie 35 tysięcy dolarów, co w Polsce powinno przełożyć się na około 180 tysięcy złotych (niebieski tył samochodu po prawej stronie ilustracji):

Ceny samochodów elektrycznych w Polsce za www.elektrowoz.pl

Jeśli produkcja samochodu faktycznie ruszy w pierwszej połowie 2019 roku, należy się spodziewać, że najpierw zostaną zaspokojone potrzeby rynku amerykańskiego. Dopiero później – naszym zdaniem w okolicy roku 2020 – tani Model 3 będzie mógł trafić również do Europy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
To może Cię zainteresować
avatar
  Subscribe  
Powiadom o