Samochody elektryczne Tesla są niewątpliwymi liderami, gdy chodzi o zasięg pokonywany na jednym ładowaniu. Współcześnie produkowane modele przejeżdżają od niemal 400 do ponad 500 kilometrów na na baterii. Liderem jest Tesla Model S 100D, ale tuż za nią znajduje się Tesla Model 3 Long Range RWD – którą jednak producent nieco „przyciął”.

Samochody elektryczne z największym zasięgiem na baterii? Krótko: Tesle

Największy dystans na jednym ładowaniu pokonamy samochodem Tesla Model S 100D, czyli liftbackiem z napędem na obie osie (stąd „D” w nazwie) i baterią o pojemności 100 kWh. Przy normalnej jeździe auto przejedzie 539 km.

Z procedury EPA wynikło, że tuż za Modelem S 100D dojeżdża Tesla Model 3 Long Range z napędem na tył. Wygląda jednak na to, że Tesla zdecydowała się na ograniczenie możliwości auta, żeby nie psuć sobie sprzedaży znacznie droższego Modelu S. Dlatego Tesla Model 3 Long Range z baterią o pojemności 75 kWh i z napędem na tył – już niedostępna – pokonuje na jednym ładowaniu 499 km.

> Jak wymusić aktualizację oprogramowania w Tesli [Tesla Software Update v9]

Pierwszy SUV firmy, czyli Tesla Model X, wcale nie odstaje szczególnie mocno od pozostałych aut. Tesla Model X 100D pokona średnio 475 kilometrów na baterii.

Najsłabszym samochodem w zestawieniu jest Tesla Model S z baterią o pojemności 40 kWh. Auto na jednym ładowaniu pokonywało zaledwie 224 kilometry, ale od kilku lat nie jest już produkowane.

Jaki zasięg mają samochody Tesla na baterii. Kolory dopasowaliśmy do kolorów aut ze zdjęcia otwierającego (c) teslanews.pl

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x