Właściciel profilu Tesla Model 3 w Polsce na Facebooku zauważył intrygującą zmianę w konfiguratorze Tesli. Przewidywana data dostawy samochodu z wcześniejszego „Early 2020” zmieniła się na „Szacunkowo: maj”. Co prawda nie ma informacji o roku, ale spodziewamy się, że chodzi o maj 2020. 🙂

Tesla Model 3 w Polsce z oficjalnymi dostawami od …

Zmiana jest widoczna na pierwszy rzut oka. Gdy wejdziemy do konfiguratora i ustawimy jako kraj [flaga] -> Other Europe -> Order Now -> Poland, naszym oczom ukaże się przewidywana data dostawy samochodu: maj. Według Tesla Model 3 w Polsce oznacza to datę odbioru samochodu w naszym kraju (źródło).

Z tą opinią nie zgadza się jeden z właścicieli Tesli Model 3, Daniel, który uważnie śledzi działania producenta. Podkreśla – słusznie zresztą – że Other Europe jest „śmietnikiem”, który doglądany jest rzadko, więc pojawiają się w nim różne informacje.

Jego zdaniem zmiana daty w polskim konfiguratorze bierze się z faktu, że cała Europa dostała „maj”, bo o „Early 2020” czy pierwszym kwartale 2020 nie ma już mowy. I podał silny argument: rekrutacja kierownika salonu Tesli w Polsce nadal trwa:

> Tesla: Salon Warszawa potrzebuje kierownika! Zapraszamy!

Najtańsza Tesla Model 3 Standard Range Plus oferująca około 400 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu dostępna jest w Holandii za 49 995 euro. Po uwzględnieniu polskiego VAT-u i obecnego kursu walut oznaczałoby to równowartość nieco ponad 220 tysięcy złotych. W tej chwili samochód można już kupić do Polski bez pośrednika, ale wymaga to trochę zachodu:

> Zdecydowałem się na zakup Tesli Model 3 bez pośrednika i… już ją mam! [Czytelnik, część 3/3]

Aktualizacja 2020/03/02, godz. 14.39: profil Tesla Model 3 w Polsce podzielił się z nami dodatkowymi informacjami:

Jest lepiej. Jeden z moich widzów na YouTube odezwał się i powiedział, że Tesla skontaktowała się z nim w sprawie odbioru i transportu samochodu do Polski. Zamówienie złożył 2-ego stycznia.

Ma do wyboru 1500 eur za transport odkryty, 3000 eur za transport zamknięty. Może też zaproponować swój, ale wtedy musi wpłacić 15 tys. eur kaucji na VAT.

Czekam na więcej informacji od niego i konkretniejsze daty.

[Głosów: 1   Average: 5/5]
To może Cię zainteresować