Według pierwszego nieoficjalnego pomiaru Tesla Model S wyprzedziła Porsche Taycan na Nürburgring o 19 sekund. Niektórzy internauci uznali, że Porsche powinno przemianować model z Taycan na Taycan’t (dosłownie tay-może -> tay-nie-może) – i wtedy ze zdziwieniem odkryto, że domena taycant.com kieruje na… tesla.com.

Tesla Model S na Nürburgring = stopniowanie napięcia

Według nieoficjalnego, ręcznego pomiaru czasu przeprowadzonego przez obserwatora z ramienia Auto Motor und Sport, Tesla Model S na Nürburgring osiągnęła czas 7:23 minuty, czyli o 19 sekund lepszy niż Porsche Taycan. Spekuluje się, że jest to Tesla Model S „Plaid”, czyli wersja  z nowym podwoziem i trzema silnikami.

Trudno ocenić, czy jest to prototypowy wariant „Plaid”, czy może tuningowany „Raven”. Z nagrań łatwo jednak odczytać, że mamy do czynienia z autem, w którym poszerzono nadkola, powiększono wlot powietrza z przodu, zmieniono opony i zastosowano ceramiczne hamulce:

> Tesla Model S „Plaid” pokonała Porsche Taycan na Nürburgring o 19 sekund?

Pierwszy oficjalny test Tesli Model S na torze miał się odbyć dopiero 18 września (wczoraj) i nie jest do końca jasne, jaki osiągnięto czas – niewykluczone, że na razie nie było się czym pochwalić. Dlatego na całym świecie nadal funkcjonuje wspomniany „ręczny pomiar” wysłannika Auto Motor und Sport.

W związku z nim pojawiły się żartobliwe sugestie, że Porsche powinno zmienić nazwę Porsche Taycan na Porsche Taycan’t, czyli Porsche Nie-może. Ktoś jednak sprawdził domenę taycant.com i okazało się, że kieruje ona na… tesla.com. Łatwo to sprawdzić klikając ten link: taycant.com.

Tesla miała rezerwacje toru Nürburgring na 18, 21 i 25 września. Podczas któregoś z tych dni na pewno dojdzie do próby pobicia wyniku Taycana.

> Porsche ma problem? Rekord Taycana na Nürburgring… nie jest rekordem

[Głosów: 7   Average: 4.4/5]
To może Cię zainteresować