Firmy Hot Wheels i Mattel zaprezentowały zdalnie sterowanego Cybertrucka Tesli w skali 1:10. Samochodzik kosztował równowartość 1,58 tysiąca złotych netto i wyprzedał się w ciągu zaledwie kilku godzin po prezentacji. Okazuje się, że Elon Musk nawet nie wiedział o tej inicjatywie.

Zdalnie sterowany Tesla Cybertruck Hot Wheels

Samochodzik zaprezentowano podczas amerykańskich targów zabawkowych Toy Fair 2020, które odbywały się w Nowym Jorku. Błyskawicznie stał się przebojem imprezy, prawdopodobnie dzięki projektowi Tesli, ale zapewne też za sprawą funkcjonującego zawieszenia, napędu na obie osie, możliwości rozwinięcia szybkości 40 km/h oraz – najważniejsze – działającym światłom z przodu i z tyłu.

Nie zabrakło też winylowych nakładek, którymi można zasymulować zbite okna półciężarówki Tesli 🙂

Po prezentacji zdalnie sterowanego Cybertrucka został on wystawiony w sklepie Hot Wheels Collectors, gdzie można go było zamówić. Okazało się, że pierwsza partia wyprzedała się w ciągu zaledwie kilku godzin, choć wcale nie była tania. Samochodzik kosztował 400 dolarów, czyli równowartość niemal 1,6 tysiąca złotych netto!

Portal Teslarati uznał, że zgoda Elona Muska na opracowanie zdalnie sterowanego modelu to kolejny element jego genialnej strategii marketingowej. Jego przedstawiciele musieli się trochę zdziwić, gdy szef Tesli odpowiedział „Nie miałem pojęcia, że [coś takiego] istnieje” 🙂

[Głosów: 1   Average: 5/5]
To może Cię zainteresować