Według obliczeń portalu Edmunds, Tesla Model 3 w Stanach Zjednoczonych zdetronizowała Toyotę Camry w kwestii przychodu. I to mimo faktu, że pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy jest dopiero na piątym miejscu. Jak to możliwe? Otóż auto jest znacząco droższe od konkurencji – a ludzie nadal chcą je kupować!

Tesla Model 3 bije Toyotę Camry, Hondę Civic, Hondę Accord, Toyotę Corollę

W trzecim kwartale 2018 roku Tesla Model 3 trafiła do 56 065 nabywców. Pozostałe co najmniej 400 tysięcy czeka nadal w kolejce… Dzięki temu wynikowi Model 3 znalazł się na piątym miejscu najlepiej sprzedających samochodów osobowych w USA (wykres po prawej). Ranking wygląda następująco (samochody elektryczne zostały zaznaczone pogrubieniem):

  1. Toyota Camry
  2. Honda Civic
  3. Honda Accord
  4. Toyota Corolla
  5. Tesla Model 3
  6. Nissan Sentra
  7. Hyundai Elantra
  8. Nissan Altima
  9. Ford Fusion
  10. Chevrolet Malibu

Warto zwrócić uwagę, że jest to ranking wszystkich samochodów osobowych – dotychczas pojawiały się w nim wyłącznie auta spalinowe.

> Porsche benchmarkuje elektrycznego Taycana z Teslą Model S P85D [WIDEO]

Jednak wynik w rankingu nie jest tak bardzo istotny jak pieniądze: lepiej być bogaczem na dziesiątym miejscu niż zwycięzcą-bankrutem. I tutaj sytuacja jest wyjątkowo korzystna dla Tesli: najtańszy Model 3 kosztował w III kwartale 2018 roku 49 tysięcy dolarów – ale wielu użytkowników kupowało samochody lepiej wyposażone i droższe – dlatego Tesla osiągnęła najwyższy przychód w całym segmencie.

Firmie udało się przekroczyć 3 miliardy dolarów, podczas gdy sprzedająca największe wolumeny samochodów Toyota z modelem Camry przebiła tylko 2 miliardy dolarów. W dodatku przemysł samochodowy od dawna skarży się na jednocyfrowe marże, a tymczasem Tesla pochwaliła się marżą na poziomie 20+ procent:

> Tesla Z ZYSKIEM! Wyniki III kwartału: 6,8 miliarda przychodu, 312 milionów na plusie

Co z tego wynika? Tesla nie dość, że ma w kolejce kilkaset tysięcy osób niecierpliwie oczekujących na możliwość zakupu auta, to na każdym z nich zarabia znacznie więcej niż pozostali konkurenci – wszystkie auta widoczne w rankingu rozpoczynają się od 17-23 tysięcy dolarów, są więc w podstawie ponad dwa razy tańsze niż Tesla Model 3.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x