Skąd my to znamy? W okresie zimnej wojny Związek Radziecki rozbudowywał arsenał jądrowy i sponsorował organizacje „ekologiczne”, które oprotestowywały każdą nową elektrownię atomową w Europie Zachodniej. Teraz organizacje „ekologiczne” doprowadziły we Francji do zablokowania usługi szybkiego dostępu do internetu, Starlinka SpaceX.

Starlink traci częstotliwości we Francji. Jeśli je odzyska, to nie wcześniej niż za rok

Francuski regulator radiowo-telewizyjny przyznał Starlinkowi na terenie Francji licencję na posługiwanie się częstotliwościami radiowymi w dwóch pasmach. Służą one oczywiście do komunikacji routerów z satelitami poruszającymi się na orbicie okołoziemskiej. Tę decyzję zaskarżyli do sądu „ekologowie”, którzy uznali, że satelity utrudniają miłośnikom astronomii obserwację nieba, a przy okazji Starlink myli „przepustowość z pośpiechem”, donosi Teslarati.

Sąd wydał wyrok korzystny dla „ekologów”, Starlink stracił na terenie Francji prawo do korzystania z jakichkolwiek częstotliwości radiowych. „Ekologowie” liczą teraz na to, że Arcep – francuski organ zbliżony funkcjonalnie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ale o szerszym zakresie wpływów – nie tylko uruchomi mechanizm konsultacji społecznych, czy firmie Muska należy przyznać jakiekolwiek częstotliwości. Działacze chcieliby również, żeby przed wydaniem decyzji zostały zbadane „ekonomiczne i środowiskowe wpływy szybkiego dostępu do internetu”.

Starlink jest dziś jedyną usługą dostępu do internetu, która działa na terenie okupowanej Ukrainy i nie jest ani nie może być kontrolowana przez Rosję. Co więcej: Elon Musk aktywnie walczy o to, by troglodyci spod znaku czerwonej gwiazdy nie poradzili sobie z zagłuszaniem sygnału.

Bracia Kliczko dziękują Muskowi za kolejny transport Starlinków

Przedstawiciele ukraińskiego rządu wielokrotnie dziękowali szefowi SpaceX za szybką wysyłkę zestawów na teren naszego wschodniego sąsiada, pośredniczył w tym zresztą polski Orlen. Zgodnie z niepotwierdzonymi informacjami to właśnie Starlinki pozwalają na sprawne eliminowanie niektórych rosyjskich celów w terenie, choć nie jest jasne, czy chodzi o możliwość szybkiej komunikacji, czy o coś więcej.

To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze
0
Skomentujx
()
x