Nasz Czytelnik, Damian, zdradził nam intrygującą informację. Dowiedział się mianowicie, że w Europie są co najmniej dwa salony, które mają zgodę na sprzedaż Tesli Model 3 Polakom. Do Polski. I to mimo faktu, że nasz kraj nadal należy do krajów non-core / Other Europe, czyli takich, w których nie prowadzi się sprzedaży samochodów.

Tesla Model 3 do Polski bez pośrednika i znajomości? Da się zrobić!

Nasz Czytelnik, który lada chwila złoży zamówienie na Tesla Model 3, dowiedział się, że są co najmniej dwa salony w Europie, które sprzedają auta Polakom. Nawet zwykłym obywatelom, osobom fizycznym. Jeden z nich jest w Berlinie (Niemcy), drugi w Wiedniu (Wien-Tech Park Vienna, Austria).

Samochody można nabyć płacąc cenę brutto na fakturze, bez konieczności uiszczania podwójnie liczonych podatków. Jednak w przypadku chęci zakupu auta za cenę netto (na firmę), możemy usłyszeć, że powinniśmy zapłacić kwotę brutto, a zapłacony podatek odzyskać od lokalnego urzędu skarbowego – co może być nietrywialnym zadaniem.

Zaraz, zaraz, ale polskiego konfiguratora Tesli jeszcze przecież nie ma?

To prawda, nie ma. Nasz Czytelnik tłumaczy, że trzeba skonfigurować samochód dla innego kraju (Niemcy, Austria), a następnie wysłać maila do Tesli. Tesla zresztą doskonale wie, że klienci z Other Europe / krajów non-core regularnie kupują jej samochody. Na przykład przy salonie w Wiedniu widnieje numer dla klientów z Czech i Słowacji z informacją, że chodzi o sprzedaż (ang. Sales) – chociaż Czechy i Słowacja również należą do krajów non-core / Other Europe!

I to wszystko. Jeśli wybierzemy auto z obecnego zestawu dostępnego na parkingu, możemy stać się posiadaczami Tesli Model 3 z dnia na dzień. Jeżeli natomiast skonfigurujemy własny zestaw, do odbioru powinien być on w sierpniu 2019 roku.

A jeśli nie znamy niemieckiego i nie chcemy jeździć po Europie?

Jeżeli czujemy lekki strach przed dokonywaniem dużych zakupów w zagranicznych lokalizacjach, pozostaje nam skorzystanie z oferty pośredników. Po ostatnich spadkach cen Tesli może się okazać, że za samochód i prowizję dla pośrednika zapłacimy dziś mniej niż za to samo auto wydalibyśmy jeszcze tydzień temu:

> Gdzie kupić Tesla Model 3 w Polsce? Centrumcars24.pl, TeslaDlaCiebie.pl, Tesla Warszawa [SPIS]

[Głosów:1    Średnia:5/5]
To może Cię zainteresować