Dwóch hakerów od kilku miesięcy prezentuje nam, jak wygląda świat widziany kamerami Autopilota Tesli. Teraz udało im się połączyć wszystkie nagrania i utworzyć z nich film, po którym można się rozejrzeć. Oto wizja bliska temu, czym musi zajmować się sztuczna inteligencja Tesli – a przy okazji bardziej zrozumiała dla nas.

Świat widziany oczami sztucznej inteligencji

Na wideo 360 stopni na YouTube widać efekty połączenia nagrań z ośmiu kamer, z których korzysta Autopilot Tesli. Są wśród nich zarówno kamery widzące świat w miarę płasko, jak i rybie oko, dzięki któremu obrazy spojone są w całość.

Autopilot Tesli jest jednym z niewielu systemów na rynku, który nie korzysta z lidarów. Lidary to radary, które budują trójwymiarowy obraz świata z wykorzystaniem pulsów lasera – mierząc przy okazji odległości do przedmiotów. Lidar ułatwia budowanie systemów autonomicznej jazdy, jednak znacząco podnosi koszty całego układu.

> Musk: Tesla była na progu bankructwa z powodu opóźnień w produkcji Modelu 3

Elon Musk prawdopodobnie uznał, że skoro człowiek potrafi poruszać się po świecie bez wbudowanego w głowę lidaru, to można tego nauczyć również sztuczną inteligencję. Sądząc po efektach pracy, podejście okazało się słuszne.

Oto wideo przygotowane przez verygreen i DamianXVI. Można się po nim rozglądać korzystając z myszki:

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x