Tesla potwierdziła, że nadal ma 420 tysięcy zamówień na Model 3. Przy obecnej szybkości produkcji oznacza to, że kolejka rozładuje się najwcześniej za 19 miesięcy. Samochody zamówione teraz będą do odbioru w okolicy 2020 roku – chyba że ktoś będzie miał szczęście.

I to jest odpowiedź, kiedy Tesla Model 3 dotrze do Europy

Jeśli Tesla ma zamówienia na kolejne 19 miesięcy, oznacza to, że pierwsze egzemplarze samochodu na naszym kontynencie zaczną pojawiać się w 2019 roku. Będzie to aktualna kolejka. Z kolei samochody zamówione dziś zostaną dostarczone najwcześniej w pierwszej połowie 2020 roku.

Warto uświadomić sobie, że olbrzymia większość z osób czekających w kolejce prawdopodobnie kupiła samochód w ciemno, na podstawie zapowiedzi, kilku zdjęć i filmów. Żaden inny producent aut w historii nie może pochwalić się podobnym osiągnięciem.

Jaka będzie cena Tesla Model 3 w Polsce?

Model 3 w wariancie Long Range (zasięg 499 kilometrów) i wnętrzem premium rozpoczyna się od 49 tysięcy dolarów. Popatrzmy teraz na ceny Tesla Model S 75D: w Europie auto kosztuje 71 980 euro netto, w Stanach Zjednoczonych za dokładnie taki sam samochód bez rządowych i stanowych bonusów zapłacimy 74 500 dolarów.

Z prostej proporcji wynika, że Tesla Model 3 w Europie powinien kosztować 47,3 tysiąca euro netto. Po zaaplikowaniu polskiego podatku VAT i przeliczeniu kwoty na złotówki mamy 256 tysięcy złotych.

|REKLAMA||/REKLAMA|

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
avatar
  Subscribe  
Powiadom o