Tesla Model 3 posiada szklany dach i nie było do końca wiadomo, czy można na nim zamontować bagażnik dachowy. Aż do dziś: w sklepie Tesli pojawił się bagażnik dachowy do Tesli 3 w cenie ~1,7 tysiąca złotych. Wyprzedał się w przeciągu kilku minut.

Tesla 3 z bagażnikiem dachowym? Tak, nie ma problemu

Choć na ulicach dostrzeżono co najmniej jeden prototypowy Model 3 z bagażnikiem dachowym (źródło), do dziś nie było wiadomo, czy taka konstrukcja w finalnej wersji auta faktycznie jest dopuszczalna. Szczególnie, że od maja 2017 roku – gdy zrobiono zdjęcie prototypu – nigdy nie uchwycono już Modelu 3 z bagażnikiem na dachu.

> Jak Autopilot Tesli widzi świat [wideo 3D]

Teraz bagażnik dachowy do Tesli 3 pojawił się w sklepie Tesli (źródło). Choć kosztował 450 dolarów, czyli równowartość około 1,7 tysiąca złotych netto, wyprzedał się w kilka minut.

Bagażnik dachowy do Tesla Model 3 (c) Tesla

Jak deklaruje producent, został on zaprojektowany z myślą o maksymalnie niskim oporze powietrza i znikomym wpływie na zasięg samochodu. Dzięki niemu na dachu samochodu można przewozić na przykład rowery (zdjęcie na górze). Maksymalne obciążenie bagażnika to 68 kilogramów (150 lbs), co pozwala na ulokowanie na dachu nawet kilku rowerów – albo bagaży na bardzo długi wyjazd.

[Głosów:1    Średnia:3/5]
To może Cię zainteresować
avatar
  Subscribe  
Powiadom o