Tesla Battery Day to najważniejsza prezentacja technologiczna Tesli od czasu pokazu komputera FSD i możliwości sztucznej inteligencji w 2019 roku. Battery Day na żywo według portalu www.elektrowoz.pl rozpocznie się około godziny 0.00 w nocy z wtorku na środę, 22/23 września. Przed nim będzie miała miejsce transmisja live z zebrania akcjonariuszy.

Tesla Battery Day – transmisja na żywo

Całe wydarzenie można oglądać TUTAJ albo w oknie poniżej:

Battery Day – czego możemy się spodziewać?

W trakcie tego wydarzenia spodziewamy się ujawnienia informacji na temat nowej generacji akumulatorów, które mają znaleźć zastosowanie w przyszłych produktach firmy. Jak dotąd Tesli udało się ograniczyć przecieki do minimum, lecz nie powstrzymało to szerokiego grona fanów skupionych wokół producenta przed snuciem rozmaitych spekulacji.

Rob Maurer z Tesla Daily skompilował następujące podsumowanie, w którym wymienił wszelkie możliwe tematy, jakie mogłyby zostać poruszone przez Elona Muska w trakcie całego wydarzenia

Nowe akumulatory

Już od dawna Tesla zapowiada produkcję własnych ogniw. Dotychczasowe przecieki wskazują, że będą one większe niż te stosowane m.in. w Modelu 3/Y (2170) oraz w Modelu S/X (18650). Mają mieć rozmiar 54×98 milimetrów, co oznacza, że ich objętość byłaby około 10 razy większa niż objętość ogniw 2170.

Nowa chemia ogniw

W trakcie eventu poruszona ma być też kwestia anody w nowych ogniwach. Ma zawierać większą ilość krzemu, co powinno przełożyć się na wyższą gęstość energii w ogniwach. Możliwe, że zostaną wykorzystane technologie firmy Maxwell.

Baterie wytrzymujące milion mil / 1,6 miliona kilometrów

Samochody Tesli już teraz szczycą się dużymi przebiegami, a najnowsza generacja ogniw ma pozwolić na przebiegi przekraczające 1 milion kilometrów. Dziś jest to maksymalnie 0,5-0,8 miliona kilometrów.

Zespół napędowy „Plaid” z trzema silnikami

Zespół napędowy Plaid to nowa generacja napędu, która zostanie zastosowana w Tesli Model S, X, Roadsterze i Cybertrucku. Ostatnio jest o niej nieco ciszej, dlatego tym głośniejsze są spekulacje, że szef Tesli w końcu zdecyduje się na prezentację odświeżonego Modelu S, w tym właśnie wersji Plaid.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować