Interesująca nowinka z Tajwańskiego Klubu Właścicieli Tesli, oficjalnego partnera amerykańskiego producenta na Tajwanie. Organizacja zaprezentowała Teslę Model X po faceliftingu z, uwaga, portem ładowania CCS. Na prezentacji pojawiła się też Tesla Model S Plaid z nieznanym gniazdem ładowania.

Tesla Model S/X i CCS 2 – a to dopiero!

Prezentacja była intrygująca z dwóch powodów. Po pierwsze miała miejsce nie w Europie czy w Stanach Zjednoczonych, lecz na Tajwanie. Pokazano Teslę Model X z portem ładowania CCS2, choć Tajwan od lat skłania się raczej ku CCS1 – i takimi wtykami dysponuje co najmniej część publicznej infrastruktury.

Tylne światła Tesli Model X z portem ładowania CCS2 ukrytym pod klapką. Zwróć uwagę, że zmieniono sposób jej otwierania (c) DDCar

To nie koniec: oprócz nowego gniazda ładowania w samochodach zastosowano też adaptacyjne reflektory matrycowe, które od przełomu 2020/2021 wykorzystywane są też w Teslach Model 3 i Y. Mieliśmy zatem do czynienia z całkiem dużą premierą, którą Europejczycy powinni być żywotnie zainteresowani, a która to premiera odbyła się gdzieś na Dalekim Wschodzie.

Dodajmy, że w Chinach wykorzystuje się standard ładowania GB/T, więc raczej nie chodziło o rozpieszczanie nabywców z Państwa Środka. Szczególnie, że Chiny od dawna uważają Tajwan za swoje terytorium – wszelkie przejawy ruchów niepodległościowych na wyspie mają być tłumione siłą.

To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze
0
Skomentujx
()
x