Do pierwszych właścicieli samochodów zaczyna trafiać firmware Tesli oznaczone numerem 2019.20. W Tesli Model 3 umożliwi ono ładowanie z szybkością do 250+ kW na Superchargerach V3. Na razie jest jedno takie urządzenie w Stanach Zjednoczonych – ale ma być ich więcej.

Firmware 2019.20 z szybszym ładowaniem

W ciągu 2,5 miesiąca od premiery Superchargera V3 i pokazu możliwości ładowania Modelu 3 z mocą 250 kW Tesla zdołała uruchomić jeden (pierwszy) Supercharger V3 oraz częściowo skonwertować dwie inne lokalizacje.

> Gdzie kupić Tesla Model 3 w Polsce? Centrumcars24.pl, TeslaDlaCiebie.pl, Tesla Warszawa [SPIS]

Dopiero w drugiej połowie maja producent potwierdził uruchomienie linii montażowej nowych ładowarek w Gigafactory 2. Pewien internauta wychwycił też, że w Wichita Falls (Teksas, Stany Zjednoczone) powstaje coś, co wygląda jak stacja ładowania Supercharger V3 wyposażona w 12 punktów ładowania (źródło).

Właściciele Tesli Model 3, którzy zainstalują najnowszą wersję oprogramowania i odwiedzą Supercharger V3, będą mogli uzupełniać zasięg z szybkością dochodzącą do +270 km w 10 minut (+1 620 km/h). Wystarczy zatem krótki postój na rozprostowanie nóg, żeby zyskać kolejne setki kilometrów zasięgu:

Ze względu na starszą technologię ogniw, nawet najnowsze Tesle Model S i X nie osiągną takiej szybkości. Auta produkowane od kwietnia 2019 roku rozpędzą się do 145 kW na Superchargerach V2 oraz 200 kW na Superchargerach V3.

> Tesla pokazała nowe silniki Modelu S i X

To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz komentarze
0
Skomentujx
()
x