IBRM Samar przygotował zestawienie najczęściej rejestrowanych samochodów w cenie powyżej 500 tysięcy złotych w okresie od stycznia do maja 2019 roku. Zdecydowanym zwycięzcą rankingu okazał się Mercedes, który za ponad 0,5 miliona złotych sprzedał w kraju aż 565 aut.

Mercedes, BMW, Porsche, …

Powyżej 500 tysięcy złotych, jak już wspomnieliśmy, prowadził w Polsce Mercedes. Za nim znalazło się BMW (325 egzemplarzy) i Porsche (199 egzemplarzy). Kolejne na metę dojechały Land Rover, Lexus, Bentley, Ferrari, Lamborghini. Dopiero na 9. miejscu zestawienia znalazła się Tesla – przez pierwsze pięć miesięcy w roku zarejestrowano 14 aut (źródło).

Pesymista zauważy w tych liczbach olbrzymią dominację niemieckich marek i ciągnącą się w ogonie Teslę. Liczby sugerują bowiem jednoznacznie, że najzamożniejsze osoby w kraju są nieszczególnie zainteresowane autami kalifornijskiego producenta.

Jednak optymista dojrzy więcej: w całym zestawieniu tylko Tesla nie sprzedaje oficjalnie samochodów w Polsce – a swoje przedstawicielstwo ma nawet McLaren czy Rolls-Royce! Ponadto ceny Tesli dość mocno oscylują, ale generalny trend to obniżanie kosztów zakupu lub oferowanie czegoś lepszego w zbliżonej cenie. Aktualnie Tesla Model S Long Range AWD rozpoczyna się równowartości 384 tysięcy złotych, więc już nie mieściłaby się w zestawieniu:

> Niektóre Tesle tanieją, z oferty znika Model S / X Standard Range

Ponadto w rankingu nie uwzględniono w ogóle Modelu 3, który nawet w najdroższym wariancie kosztuje do 300 tysięcy złotych. Tymczasem z sygnałów płynących od naszych Czytelników wiemy, że auto cieszy się sporą popularnością. W Polsce zamówiono już co najmniej kilkadziesiąt sztuk Tesli Model 3.

Zdjęcie otwierające: Mercedes S-klasse w wersji długiej

[Głosów: 1   Average: 5/5]
To może Cię zainteresować