Przełomowa informacja od Elona Muska. Już w następny czwartek, 14 marca 2019 roku, będzie miała miejsce premiera Tesli Y. Samochód ma być o około 10 procent procent droższy od Tesli 3, co oznacza, że cena Tesla Y Dual Motor AWD powinna zaczynać się od równowartości około 290 tysięcy złotych! Tymczasem najtańsze Audi e-tron rozpoczyna się dziś od 343 tysięcy złotych!

Tesla Model Y vs Audi e-tron – mamy zwycięzcę?

Tesla Model Y i Audi e-tron prawdopodobnie będą konkurować w obrębie tego samego segmentu, czyli D-SUV. Elon Musk zapowiada, że Model Y będzie o 10 procent większy niż Model 3, ale prawdopodobnie chodzi tutaj raczej o wysokość niż inne wymiary samochodu.

W tym segmencie mamy jeszcze Jaguara I-Pace. Samochody te kosztują następująco:

  • cena Audi e-tron rozpoczyna się 342,8 tysiąca złotych, auto ma baterię o pojemności 95 kWh i około 350-400 kilometrów realnego zasięgu,
  • cena Jaguara I-Pace rozpoczyna się od 355 tysięcy złotych, auto ma baterię o pojemności 90 kWh i 377 kilometrów realnego zasięgu.

Tesla Model Y powinna zatem zaoferować 400 kilometrów zasięgu, żeby przy cenie rozpoczynającej się od 300 tysięcy złotych być rynkowym hitem. Tymczasem Elon Musk prawdopodobnie na dzień dobry wprowadzi samochód, który zaoferuje 440-460 kilometrów zasięgu przy baterii o pojemności 75 kWh. W cenie niższej niż konkurencja.

Szach, mat!

[Głosów: 1   Average: 5/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x