Na grupie Kierowcy samochodów elektrycznych w Polsce pojawiło się krzepiące zdjęcie. Ktoś zauważył ciężarówkę wyładowaną Tesla Model 3 w Antwerpii (Belgia). Samochody prawdopodobnie trafiły do Europy na testy homologacyjne, w tym zderzeniowe.

Tesla Model 3 zawitała na nasz kontynent

Ciężarówki z samochodami były ponoć dwie. Sądząc po zdjęciu, na jednej z nich znalazło się pięć samochodów, co daje w sumie około dziesięciu Modeli 3 na naszym kontynencie (źródło). Łatwo się domyślić, że auta trafiły na testy homologacyjne, w tym także zderzeniowe. Przynajmniej część aut zostanie więc rozbita, a następnie zezłomowana.

Europejska Tesla Model 3 powinna zacząć trafiać do odbiorców na naszym kontynencie w pierwszym kwartale 2019 roku. Spodziewamy się, że dostawy rozpoczną się od wariantów najdroższych, czyli Tesla Model 3 Long Range AWD oraz Tesla Model 3 Performance. Szacujemy, że polska cena Tesla Model 3 Long Range AWD wyniesie 290-300 tysięcy złotych, a Model 3 Performance zbliży się do 350-360 tysięcy złotych.

Tesla Model 3 to samochód segmentu D z baterią o pojemności 75 kWh (brutto: 80+ kWh) i zasięgiem 499 kilometrów. Auto konkuruje bezpośrednio z BMW serii 3, Audi A4, Mercedesem C-klasy i Lexusem IS. Model 3 jest dziś najchętniej kupowanym samochodem w swojej klasie.

> Gniazdo CCS Combo 2 w Tesla Model 3 – dlaczego jest takie ważne? [w pytaniach i odpowiedziach]

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x