Informowaliśmy niedawno, że 6 czerwca wystartuje polski serwis Tesli w Warszawie. Plotka w pewnym sensie się sprawdziła: tego dnia Tesla umieściła w Warszawie pinezkę z komunikatem dotyczącym centrum serwisowego. Jednak pinezka pojawiła się na ulicy Książęcej, w parku przy stawie, a serwis Tesli ma zostać uruchomiony na ulicy Powsińskiej.

Serwis Tesli: adres przy Powsińskiej tuż obok/w Vcentrum?

Jak informuje nas Czytelnik Damian, który „dotarł do przyszłego szefa oddziału Tesli w Polsce”, centrum serwisowe powinno ruszyć w ciągu miesiąca. Inny internauta, Pan Vigo, w najlepszym chyba forum o serwisie Tesli w Polsce, mówi, że start nastąpi za około 3 tygodnie. Terminy, choć pochodzą z dwóch niezależnych źródeł, są więc całkiem zbieżne – sugerują, że polski serwis Tesli wystartuje w lipcu 2019 roku.

O adresie wie więcej Pan Vigo: ma to być ulica Powsińska 69/71a, czyli (okolica?) Vcentrum, niedaleko skrzyżowania DK2 z ulicą Czerniakowską (mapa Google TUTAJ). Oczywiście w Warszawie.

> Dopłaty do samochodów elektrycznych w Polsce. Tesla nie będzie się kwalifikować?

Tyle jeśli chodzi o serwis Tesli. Ze sprzedażą jest gorzej: przykład Czech pokazuje, że uruchomienie serwisu NIE wiąże się z rozpoczęciem sprzedaży samochodów Tesli na danym terenie. Elon Musk chciałby wprowadzić auta do oferty „wkrótce”, jednak showroom (salon) w ogóle nie jest w planach. Może więc wystartować za kilka miesięcy, może też ruszyć dopiero w przyszłym roku budżetowym, 2020.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
To może Cię zainteresować