Elon Musk obiecał na Twitterze, że nowa, dziewiąta wersja oprogramowania (v9) do Tesli zostanie udostępniona do końca tygodnia. Oznacza to, że samochody powinny zacząć informować o aktualizacji software’u do końca września.

Oprogramowanie v9 w Tesli: inteligentniejszy Autopilot i gry z Atari

Najnowsza wersja oprogramowania Tesli nosi numer 9 i od kilku tygodni sporo się o niej mówi. To pierwsza duża aktualizacja od dwóch lat, za sprawą której Autopilot może nauczyć się kilku nowych  sztuczek, interfejs Tesla Model 3 zbliży się do interfejsu znanego z Tesla Model S i X, a wbudowaną w samochód kamerę będzie można wykorzystać w roli kamery samochodowej:

> Kamery w Tesli jako kamerki samochodowe? Elon Musk: już wkrótce, w v9 oprogramowania

Elon Musk ogłosił właśnie na Twitterze, że v9 podlega ostatnim korektom, a aktualizacja powinna być  dostępna na koniec tygodnia – czyli jeszcze we wrześniu.

Ekran nawigacji w v9 software’u Tesli (c) Jason Hughes / @wk057

Oprócz opisywanych nowinek w nowej wersji oprogramowania inaczej będą się wyświetlać wskazówki dotyczące kierunku jazdy: znajdą się bliżej kierowcy. Jednak hitem mogą stać się bonusowe klasyczne gry Atari, które mają funkcjonować w roli wielkanocnych jaj (ang. easter egg).

> Tesla Model 3 dostępna w Europie w I kwartale 2018? Kolejna seria numerów VIN zarejestrowana

Osoby zainteresowane szczegółowym spisem wersji oprogramowania znajdą je na stronie ev-fw.com. Niemal 2,5 tysiąca właścicieli Tesli informuje tam o aktualizacjach, które dostrzegają w swoich autach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
To może Cię zainteresować
avatar
  Subscribe  
Powiadom o