Ciekawy wpis na Twitterze. Jeden z użytkowników zauważył, że Autopilot Tesli zaczyna odróżniać sylwetki motocyklistów. Wbrew pozorom może być to całkiem istotna informacja – motocyklista pochylony kojarzy się zwykle z pojazdem poruszającym się szybciej i skłonnym do bardziej gwałtownych manewrów.

Najnowsze wersje Autopilota z precyzyjniejszym odwzorowaniem sylwetek

Zdjęcie pojawiło się w chińskich social mediach, skąd trafiło na Twittera. Widać na nim, że Tesla Model 3 rozpoznaje sylwetkę zarówno osoby kierującej motocyklem, jak i pasażera. Postacie nie są odwzorowane idealnie, ale na ich podstawie komputer może wyciągnąć pewne wnioski na temat jednośladu.

> Dopłaty do samochodów elektrycznych w Polsce. Tesla nie będzie się kwalifikować?

W przyszłości mogą się one przydać do zminimalizowania skutków ewentualnych wypadków – sztuczna inteligencja będzie bowiem świadoma obrażeń w zależności od podjętej decyzji. Może zatem dążyć do minimalizowania strat, najpierw w ludziach, a później w mieniu.

Nie wiadomo, z jakiej wersji Autopilota pochodzi zrzut ekranu. Prawdopodobnie jest firmware 2019.12 lub nowsze. Pod wpisem pojawiły się komentarze, że wszystko ładnie-pięknie, ale woleliby, żeby podczas jazdy na Autopilocie nie ściągało w prawo, gdy zwęża się pas ruchu.

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować