George Hotz ma ledwie 30 lat, ale już jest sławny w Ameryce. Jako pierwszy człowiek zdjął SIM-locka z iPhone’a i stworzył jedno z kluczowych narzędzi jailbreaka. Od 2015 roku pracuje nad systemami sztucznej inteligencji we własnej firmie Comma.ai. Jego zdaniem Elon Musk jako pierwszy na świecie stworzy całkowicie autonomiczne samochody.

Samochody autonomiczne? „Tesla będzie pierwsza. A my – 1-2 lata po niej”

Według Hotza Tesla wygra wyścig o wprowadzenie na rynek samochodów obsługujących 5. poziom jazdy autonomicznej – czyli ten, w którym kierowca jest już całkowicie zbędny. Choć Comma.ai też rozwija się na rynku systemów jazdy autonomicznej, a więc konkuruje w tym segmencie z Teslą, jej szef jest przeświadczony o technologicznej wyższości produktów Elona Muska.

To nie wszystko: jego zdaniem Tesla ma absolutną przewagę nad całą resztą konkurencji w tym segmencie. Podczas gdy wszyscy prowadzą pilotażowe wdrożenia i jazdy testowe, systemy Tesli uczą się przez cały czas na bazie zachowań kierowców. Mechanizmy Autopilota są bowiem włączone niezależnie od tego, czy kierowca z nich korzysta, czy też nie.

Tesla wygrywa czymś jeszcze: sprzedaje samochody z [uczącymi się] systemami jazdy półautonomicznej. Nikt więcej tego nie robi: General Motors i Cruise dopiero testują technologię, Waymo sprawdza ją na wybranych obszarach i w ograniczonych zastosowaniach, izraelska firma Mobileye też jest w stanie eksperymentować z nią na dużą skalę tylko z odpowiednim partnerem.

Dlatego właśnie samochody Tesli jako pierwsze będą jeździły bez kierowców.

> Oto jak brzmi silnik Tesli Model S z bliska. UFO? Odrzutowiec? Ależ moc – lepsze niż V8! [wideo]

Warto posłuchać (uwaga, 2 godziny!):

[Głosów:1    Średnia:5/5]
To może Cię zainteresować