W nocy z piątku na sobotę, dokładnie o północy czasu polskiego, rozpocznie się prezentacja produktowa Neuralink. Neuralink to kolejna firma Elona Muska, która zajmuje się opracowaniem interfejsów mózg-komputer, by w przyszłości pomóc osobom w rozmaity sposób sparaliżowanym.

Prezentacja Neuralink: 28/29.08, godz. 0.00

Prezentację można będzie obejrzeć TUTAJ na YouTube albo w oknie poniżej (embed):

W tytule prezentacji mówi się o aktualizacji dotyczącej postępów prac, ale Elon Musk zapowiada demonstrację produktu (źródło). Możemy więc zostać uraczeni informacjami na temat pierwszych efektów współpracy elektronicznych interfejsów z mózgami jakichś zwierząt. Nie zdziwilibyśmy się bardzo, gdyby okazało się, że pewnym momencie szef Tesli zapowiada „Ach, ja też mam już taki interfejs i dzięki niemu zamieszczam wpisy na Twitterze” 🙂

Mówimy bowiem o fragmencie elektroniki wszczepionym bezpośrednio w połączenia nerwowe centralnego układu nerwowego. W przyszłości powinien on pozwolić na przykład na porozumiewanie się z szybkością do 4x wyższą niż za pomocą słów. Bo nerwy i nasz mózg nie będą ograniczane przez wolne działanie mięśni krtani i języka.

Warto bowiem wiedzieć, że nawet wtedy, gdy myślimy, jest to myślenie słowami (werbalne), które powoduje skurcze mięśni krtani. Myślenie werbalne jest mówieniem, tyle że bez przepływu powietrza.

Warto obejrzeć!

[Głosów: 1   Average: 4/5]
To może Cię zainteresować